Miami Heat (2011-2015)Upravit

Cole s Miami Heat v roce 2014

Cole byl draftován týmem Chicago Bulls v prvním kole draftu NBA v roce 2011 jako 28. hráč z Clevelandu, ale v sérii transakcí v noci draftu byla jeho práva následně vyměněna do Minnesoty Timberwolves, která ho poté prodala do Miami Heat.

Cole zapůsobil na trenéry i spoluhráče během tréninkového kempu, včetně působivého vystoupení v každoročním Red & Black Scrimmage týmu Heat, kde prokázal rozvahu, sebedůvěru a bleskovou rychlost při výkonu 21 bodů a 4 asistencí. Po solidní předsezónní přípravě, kdy měl průměr 96 bodů a 45 asistencí, ohromil celonárodní publikum v domácím zahajovacím utkání Heat proti Boston Celtics, když ve 4. čtvrtině nastřílel 15 bodů (v závěrečných minutách dal mnoho klíčových střel) a zajistil Heat vítězství tváří v tvář pokusu Celticů o comeback. Cole tento zápas dokončil s celkovým počtem 20 bodů, 4 asistencí, 4 doskoků a 3 krádeží. Stal se čtvrtým nejrychlejším nováčkem v historii klubu Heat, který v utkání nastřílel alespoň 20 bodů.

Cole byl původně vynechán ze soutěže Vycházející hvězdy 2012, ale vzhledem k rostoucí slávě Jeremyho Lina, který byl do skupiny zařazen později, byl Cole vybrán jako 20. nováček, aby se soutěž vyrovnala. V zápase si připsal 18 bodů, 6 asistencí a 4 zisky.

Cole (uprostřed) během mistrovské přehlídky Heat v Miami v roce 2012.

Cole zakončil sezónu 2011-2012 s průměrem 6,8 bodu, 1,4 doskoku a 2,0 asistence při 39% úspěšnosti střelby a v týmu působil jako náhradní rozehrávač za Mariem Chalmersem. Ve čtvrtém zápase finále NBA v roce 2012 dal dva velké tříbodové koše, které měly nastartovat comeback. Cole ve své nováčkovské sezóně získal první mistrovský titul poté, co tým Miami Heat porazil Oklahoma City Thunder 4:1.

V sezóně 2012-2013 odehrál Cole 80 zápasů, z toho 4 starty, a v průměru zaznamenal 5,6 bodu a 2,1 asistence. V play-off měl Cole průměr 6 bodů na zápas, včetně dvou po sobě jdoucích 18bodových zápasů proti Chicagu Bulls ve 2. a 3. zápase série druhého kola. V sedmém utkání finále Východní konference v roce 2013 byl vyloučen rozhodčím Kenem Mauerem po strkanici s útočníkem Indiany Pacers Jeffem Pendergraphem, který byl rovněž vyloučen na konci čtvrté čtvrtiny během 26bodového vedení Miami Heat. Miami postoupilo do finále, kam se Cole dostal podruhé. Miami přetlačilo San Antonio Spurs v 7 zápasech a získalo pro Colea druhý mistrovský titul.

Cole v zápase se spoluhráčem LeBronem Jamesem a rozehrávačem soupeře Kyriem Irvingem z Clevelandu Cavaliers.

V sezóně 2013-2014 odehrál Cole všech 82 zápasů a nastoupil v šesti utkáních s průměrem 6,4 bodu a 3 asistence na zápas. V play-off nastřílel Cole 13 bodů ve čtvrtém utkání prvního kola, v němž Heat vyřadili Charlotte Bobcats, a až do rozhodujícího druhého utkání o vítězství Miami ve finále Východní konference proti Pacers zaznamenal 11 bodů se dvěma tříbodovými koši. Miami porazilo Indianu 4:2 a postoupilo do svého čtvrtého finále v řadě a Coleova třetího. Ve finále NBA 2014 se Heat opět utkali se San Antoniem Spurs, ale Miami sérii prohrálo v pěti zápasech. Cole byl jediným hráčem Heat, který měl smlouvu do konce sezóny NBA 2014-15.

Dne 29. října 2014 Cole poprvé nastoupil k premiérovému utkání a následně zaznamenal 23 bodů při výhře 107:95 nad Washingtonem Wizards. Ve 47 odehraných zápasech a 23 startech v dresu Heat v základní části sezóny 2014-15 měl Cole průměr 6,3 bodu, 3,5 asistence, 2,3 doskoku, 0,9 zisku a odehrál 24,4 minuty na zápas, než byl vyměněn.

New Orleans Pelicans (2015-2016)Edit

Dne 19. února 2015 byl Cole vyměněn do New Orleans Pelicans v rámci tříčlenné výměny, do které se zapojil Phoenix Suns. O dva dny později debutoval za Pelicans proti svému bývalému týmu Miami Heat. Za necelých 30 minut z lavičky zaznamenal 12 bodů, 6 doskoků a 3 asistence při vítězství 105:91. Cole se stal náhradou za zraněného Jrue Holidaye. Pelicans se dostali do play-off, ale v prvním kole se utkali s pozdějšími šampiony Golden State Warriors. V play-off NBA 2014-15 měl Cole průměr 8,8 bodu, 1,8 asistence, 1,8 doskoku, 26,5 minuty na zápas; ve 28 zápasech odehraných v základní části (s Pelicans) měl průměr 9,9 bodu, 3,2 asistence, 1,5 minuty na zápas.8 doskoků, při 44,4% střelbě a 37,8% střelbě za tři body 24,4 minuty na zápas.

V červnu 2015 nabídli Pelicans Coleovi kvalifikační nabídku ve výši 3,03 milionu dolarů, aby se stal omezeným volným hráčem. Dne 17. září 2015 Cole znovu podepsal smlouvu s Pelicans a přijal roční kvalifikační nabídku ve výši 3,03 milionu dolarů. Dne 1. prosince odehrál Cole svůj první zápas v sezóně 2015-16 poté, co vynechal prvních 17 zápasů Pelicans kvůli zranění levého kotníku. Za necelých 23 minut strávených na lavičce nastřílel 11 bodů při prohře s Memphisem Grizzlies a Pelicans tak na začátku sezóny zaznamenali bilanci 4-14 výher a porážek. Dne 2. ledna 2016 zaznamenal své druhé double-double v kariéře, když 16 body a 12 doskoky přispěl k výhře 105:98 nad Dallasem Mavericks. Dne 6. února zaznamenal 26 bodů při prohře s Clevelandem Cavaliers. Ve 45 zápasech, které odehrál v dresu Pelicans v sezóně 2015-16, nastoupil Cole k 23 utkáním, která zakončil s průměry 10,6 bodu, 3,4 doskoku, 3,7 asistence, 0,8 zcizeného míče, přičemž odehrál 26,6 minuty na zápas. Cole v sezóně 2015-16 neuspěl ve svém prvním a jediném play-off NBA v dresu Pelicans.

Shandong Golden Stars (2016)Upravit

Dne 5. října 2016 podepsal Cole smlouvu s týmem Shandong Golden Stars z Čínské basketbalové asociace. Dne 30. listopadu 2016 byl Šan-tungem propuštěn. V 9 zápasech odehraných za Šan-tung měl Cole průměr 19,1 bodu na zápas, 2,5 doskoku, 4,3 asistence, 1,6 zisku na zápas.

Oklahoma City Thunder (2017)Edit

Dne 1. března 2017 podepsal Cole smlouvu s Oklahoma City Thunder. Ve 13 zápasech odehraných za Thunder měl Cole průměr 3,3 bodu a 1,1 asistence za 9,6 minuty na zápas.

Maccabi Tel Aviv (2017-2018)Edit

Dne 15. srpna 2017 podepsal Cole roční smlouvu s izraelským týmem Maccabi Tel Aviv v Eurolize. Dne 30. listopadu 2017 si Cole připsal 26 bodů, střelbu z tříbodové vzdálenosti 4 z 6, spolu s 5 doskoky a 4 asistencemi při vítězství nad Žalgirisem 81:74.

Cole pomohl Maccabi vyhrát izraelský ligový titul v roce 2018 a získal tak svůj třetí titul v kariéře. Ve 28 zápasech Euroligy odehraných v sezóně 2017-18 měl Cole průměr 12,6 bodu, 2,5 doskoku, 3,8 asistence a 1,1 zisku na zápas.

Sidigas Avellino (2018)Edit

Dne 17. srpna 2018 podepsal Cole smlouvu s italským basketbalovým týmem Sidigas Avellino na sezónu 2018-19 LBA. Dne 7. října 2018 Cole debutoval v dresu Avellina při výhře 98:81 nad Red October Cantù, když zaznamenal 21 bodů, 3 doskoky a 13 asistencí. O dva dny později Cole zaznamenal 34 bodů spolu s 5 doskoky a 7 asistencemi při výhře 100-93 nad Nižným Novgorodem. Následně byl vyhlášen MVP prvního hracího dne Ligy mistrů. Dne 23. října 2018 zaznamenal Cole 33 bodů, přičemž z tříbodové vzdálenosti vystřelil 7 ze 13, spolu s 8 doskoky a 9 asistencemi při výhře 105-102 v prodloužení nad Anwilem Włocławek. Následně byl vyhlášen MVP Gameday 3 Ligy mistrů. V 19 zápasech odehraných za Avellino měl Cole průměr 16,3 bodu, 3,4 doskoku a 6,2 asistence.

Dne 21. prosince 2018 se Cole s Avellinem rozloučil kvůli finančním potížím.

Budućnost (2018-2019)Edit

Dne 21. prosince 2018 se Cole připojil k černohorskému týmu Budućnost Podgorica z ABA ligy a Euroligy a podepsal smlouvu do konce sezony. Dne 28. prosince 2018 Cole debutoval v utkání s Bayernem Mnichov (88:93), v němž zaznamenal 27 bodů a 6 asistencí z lavičky. V 15 odehraných a 12 nastoupených euroligových zápasech měl průměr 16,6 bodu, 2,7 doskoku a 4,6 asistence za 26,6 minuty na zápas.

Monako (2019-současnost)Edit

6. října 2019 se Cole připojil k Maccabi Haifa na předsezónní turné NBA 2019.

11. listopadu 2019 podepsal Cole roční smlouvu s Monakem z francouzské ligy LNB Pro A. 20. listopadu 2019 debutoval při výhře 77:75 nad Maccabi Rishon LeZion, když zaznamenal 18 bodů a tři asistence z lavičky.