Logo Express Rok existence: William Oldenburg (1984)
Stadión: Bill Daniels, Alan Harmon (1983), J:
Barvy: Los Angeles Coliseum (92 516 diváků)
Průměrná bilance v základní části: 21-33 (.389)

Roční pořadí a průměrná domácí návštěvnost

1983: 8-10 (19 002)
1984: 10-8 (15 361)
1985: 3-15 (8 415)

Ze všech týmů USFL způsobil tento pravděpodobně lize více bolestí hlavy než kterýkoli jiný. Na konci sezóny 1985 hráli Express před komorními shromážděnímiv obrovském Los Angeles Coliseum. Bylo to tak zlé, že Express nakonec hrál svůj poslední domácí zápas na Pierce College v San Fernando Valley. Na zápas přišlo 8 200 diváků, což bylo přibližně dvakrát více, než kolik Express přilákal v předchozích dvou domácích zápasech.

Steve YoungL.A. pokulhával ve své první sezóně pod vedením bývalého trenéra CFL Hugha Campbella. Skončili sice na posledním místě v počtu útoků, ale Mike Rae a Tom Ramsey podávali adekvátní výkony na postu quarterbacka. RickyEllis byl třetí v lize s 69 úlovky za 716 yardů. Eric Scoggins a Greg Fields skončili s 12,5, respektive 10 sacky.

Před sezonou 1984 koupil tým J. William Oldenburg a spolu s generálním manažerem Donem Klostermanem dali dohromady jednu z největších úrod mladých talentů. Na vrcholu seznamu byl rozehrávač BYU Steve Young, který podepsal celoživotní smlouvu na neuvěřitelných 40 milionů dolarů. „Young měl k dispozici tři skvělé mladé ofenzivní záložníky Marka Adickese, Garyho Ruethera a Garyho Zimmermana. Nový trenér John Hadl dovedl tuto talentovanou partu do play-off a až do finále Západní konference. V něm podlehli týmu Arizona Wranglers 35:23, ale svedli velký boj. Budoucnost Expressu vypadala velmi nadějně.

Naneštěstí se vše rozpadlo. Za prvé, obyvatelé Los Angeles se o tým vůbec nezajímali bez ohledu na to, jak vzrušující by mohl být. Zadruhé, některé Oldenburgovy finanční transakce ho dostihly a musel se týmu vzdát ve prospěch ligy. Express byl najednou bez majitele. Zatřetí tým tvrdě zasáhla zranění. Express se v posledním roce potácel a sotva skončil. Bez peněz na náhradu zraněných hráčů a bez několika dalších, kteří hráli tak, aby se nezranili, se Express propadl na dno ligy. Z toho vystřízlivěl Young, který musel odehrát jeden zápas na pozici runningbacka. Málokdo v Los Angeles vůbec věděl, že tým zanikl, a Young vykoupil zbytek své obrovské smlouvy, aby mohl naskočit doNFL.

Their Finest Hour: 30. června 1984 sehráli Express a obhájce titulu MichiganPanthers nejdelší zápas v historii profesionálního fotbalu, a to ve třech prodlouženích, 93 minutách a 33 sekundách ve vyčerpávajícím vedru. Los Angeles se po gólu Tonyho Zendejase a běhu Kevina NelsonaTD dostalo do vedení 10:0, ale Michigan ještě do poločasu udeřil dvěma touchdowny a ujal se vedení 14:10. Poté, co Express po Zendejasově kopu ve třetí čtvrtině snížil na rozdíl jediného bodu, Hebertův TDpass na začátku čtvrté čtvrtiny poslal Panthers do vedení 21:13. V závěrečném dějství se hrálo o tři body. Na konci čtvrté čtvrtiny se L.A. konečně prosadilo a skórovalo po dalším krátkém běhu Nelsona. Young doběhl zleva pro dvoubodovou konverzi a remízu 21:21. Express musel přečkat ne jeden, ale hned dva krátké pokusy o field goal, které předvedl Novo Bojovic z Michiganu, oba však skončily vedle. Nakonec, ve třetím prodloužení, budoucí výjimečný hráč Mel Gray proběhl 24 yardů pro vítězný touchdown. V den, kdy nebylo nic snadné, si Gray zlomil ruku při hře, která znamenala vítězství Express 27:21.