Kyle Busch ukončil v Texasu sérii závodů bez vítězství a připsal si první vítězství v této sezóně pohárové série

Po středečním vítězství v třikrát odloženém závodě Autotrader EchoPark Automotive 500 na okruhu Texas Motor Speedway Kyle Busch vystoupil z auta a ukázal na obrázek zombie na své helmě.

„Takhle jsme tady všichni vypadali poslední tři dny,“ řekl Busch. „Všichni jen zombie do svých telefonů.“

RELEVANTNÍ:

Ve skutečnosti uplynulo 72 hodin, 28 minut a 34 sekund od okamžiku, kdy NASCAR v neděli vyvěsil červenou vlajku pro závod play-off série NASCAR Cup, do zrušení červené v 17:03 hodin. Po mnoha pokusech o vysušení trati a dokončení závodu v pondělí a v úterý

Busch použil všechny triky ze svého arzenálu a za neustálého vedení šéfa posádky Adama Stevense ušetřil během poslední jízdy pod zelenou vlajkou dostatek paliva, aby z poslední nádrže ujel 66 kol. Buschově Toyotě č. 18 týmu Joe Gibbs Racing došlo palivo během slavnostního vyhoření na přední dráze.

Vítězství bylo Buschovým prvním v této sezóně, čímž si zachoval 16letou sérii vítězství alespoň v jednom závodě za sezónu, která začala v jeho nováčkovském roce 2005. Bylo to jeho třetí vítězství na 1,5mílové rychlostní dráze v texaském Fort Worthu a 57. v kariéře.

„Konečně jsme to zvládli,“ řekl Busch. „Byl jsem tak nervózní… Byl jsem nervózní celou poslední jízdu. V téhle pozici jsem byl už tolikrát. Ale poslední tři kola, to je jako vyhrát šampionát. Tak nervózní jsem byl.“

„Nemůžu tomu uvěřit, ale jsem prostě tak hrdý, že jsem tady. Kluci z mého týmu, úžasné zastávky v boxech, byli fenomenální. Jsme připraveni bojovat i příští rok – vrátíme se.“

RELEVANTNÍ:

Vítězství bylo také vítanou útěchou pro úřadujícího šampiona série, který byl z play-off vyřazen ve 12. kole.

Vítězstvím však Busch zklamal svého týmového kolegu a jezdce play-off Martina Truexe Jr., který pravděpodobně potřeboval zvítězit buď v Texasu, nebo v neděli na Martinsville Speedway, aby postoupil do závodu Championship 4 na Phoenix Raceway. Po své poslední zastávce v boxech pod zelenou vlajkou v 276. kole z 334 – osm kol poté, co Busch naposledy zajel do boxů a natankoval do svého Camry palivo – Truex svého týmového kolegu pronásledoval a v cíli snížil ztrátu o více než pět sekund na 0,468 sekundy.

„Věděli jsme, že je blízko (paliva),“ řekl Truex. „Jediné, co jsme v tu chvíli mohli dělat, bylo to, co jsme stejně dělali celý den, tedy snažit se jet na rovině. Pekelné úsilí kluků… Vypadá to jako jeden z těch let, kdy jsme druzí, třetí, čtvrtí. Jsme tam často. Jen nám chybělo trochu víc, abychom byli lepší.“

RELEVANTNÍ: Martin Truex Jr. optimisticky směřuje k téměř povinné výhře

Třetí dojel nováček v týmu Sunoco Christopher Bell, následovaný Ryanem Blaneym a jezdcem play-off Alexem Bowmanem. První desítku doplnili Brad Keselowski, Kurt Busch, Matt DiBenedetto, Denny Hamlin a Joey Logano. Clint Bowyer vyhrál první etapu a vedl 89 kol, ale 24 kol před koncem musel do boxů. Při svém posledním startu v Texasu se propadl na 17. místo.

Logano se již kvalifikoval do šampionátu 4 díky vítězství 18. října na Kansas Speedway. Kevin Harvick skončil 16. poté, co v neděli utrpěl poškození po nárazu do zdi (když se jelo 52 kol), ale jezdec Fordu č. 4 Stewart-Haas Racing zůstal 42 bodů nad hranicí play-off.

Hamlin a Keselowski jsou 27, respektive 25 bodů nad hranicí postupu do nedělního vyřazovacího závodu v Martinsville. Chase Elliott musel neplánovaně zastavit v boxech kvůli výměně pneumatiky s kordem, ztratil kolo a skončil dvacátý. On i Bowman, jeho kolega z týmu Hendrick Motorsports, ztrácejí na Keselowského v pořadí 25 bodů a hrozí jim, že vypadnou z play-off.

Finále osmého kola je závod Xfinity 500, který je na programu v neděli (14:00 SELČ na NBC/NBC Sports App, MRN a SiriusXM NASCAR Radio) na 0,526mílovém okruhu v Martinsville. Pětistovka bude předposledním závodem roku.

Poznámky: U vozů Ford č. 6 týmu Roush Fenway Racing (řídí Ryan Newman), Ford č. 12 týmu Penske (řídí Blaney) a Ford č. 14 týmu Stewart-Haas Racing (řídí Bowyer) byla zjištěna jedna nezajištěná matice. Šéfové posádek těchto týmů budou ještě tento týden čelit pokutě od NASCAR.

Přispívá: Zprávy štábu