Miami Heat (2011-2015)Edit

Cole z Miami Heat w 2014

Cole został wybrany przez Chicago Bulls w pierwszej rundzie draftu NBA 2011 jako 28. pick z Cleveland State, ale w serii transakcji w noc draftu, jego prawa zostały następnie sprzedane do Minnesota Timberwolves, którzy następnie sprzedali go do Miami Heat.

Cole zaimponował zarówno swoim trenerom jak i kolegom z drużyny podczas obozu treningowego, włączając w to imponujący występ w corocznym turnieju Heat’s Red & Black Scrimmage, demonstrując opanowanie, pewność siebie i płonącą szybkość w występie z 21 punktami i 4 asystami. Po solidnym preseasonie, w którym notował średnio 96 punktów i 45 asyst, zachwycił ogólnokrajową publiczność w meczu otwarcia z Boston Celtics, zdobywając 15 punktów w 4 kwarcie (oddając wiele kluczowych rzutów w ostatnich minutach) i zapewniając Heat zwycięstwo w obliczu próby powrotu Celtów do gry. Cole zakończył ten mecz z dorobkiem 20 punktów, 4 asyst, 4 zbiórek i 3 steali. Stał się czwartym najszybszym debiutantem w historii Heat, który zdobył co najmniej 20 punktów w meczu.

Cole został pierwotnie pominięty w Rising Stars Challenge 2012, ale z powodu rosnącej popularności Jeremy’ego Lina, który został późno dodany do grupy, Cole został wybrany jako 20. debiutant, aby wyrównać szanse. W meczu zdobył 18 punktów, 6 asyst i 4 steale.

Cole (w środku) podczas Parady Mistrzów Heat 2012 w Miami.

Cole zakończył sezon 2011-2012 notując średnio 6,8 punktu, 1,4 zbiórki i 2,0 asysty trafiając 39% rzutów, służąc jako rezerwowy point guard drużyny za Mario Chalmersa. W czwartym meczu Finałów NBA 2012 Cole trafił dwa ważne rzuty za 3 punkty, które zapoczątkowały comeback. Cole zdobył swoje pierwsze mistrzostwo w debiutanckim sezonie po tym, jak Miami Heat pokonali Oklahomę City Thunder 4-1.

Cole zagrał w 80 meczach w sezonie 2012-2013, w tym 4 razy zaczynał i notował średnio 5,6 punktu i 2,1 asysty. W playoffach Cole notował średnio 6 punktów na mecz, w tym dwa z rzędu 18-punktowe mecze przeciwko Chicago Bulls w meczach 2 i 3 drugorundowej serii. W 2013 roku został wyrzucony z 7 meczu Finałów Konferencji Wschodniej przez sędziego Kena Mauera, po tym jak doszło do przepychanki z napastnikiem Indiany Pacers Jeffem Pendergraph’em, który również został wyrzucony pod koniec czwartej kwarty, gdy Miami Heat prowadzili 26 punktami. Miami awansowało do Finałów, co było drugą podróżą Cole’a. Miami zepchnęło San Antonio Spurs do 7 spotkań i zdobyło tytuł za drugie mistrzostwo Cole’a.

Cole w meczu z kolegą z drużyny LeBronem Jamesem i przeciwnikiem point guardem Kyrie Irvingiem z Cleveland Cavaliers.

W sezonie 2013-2014 Cole zagrał we wszystkich 82 meczach i rozpoczął w sześciu spotkaniach, notując średnio 6,4 punktu i 3 asysty na mecz. W playoffach, Cole zdobył 13 punktów w meczu nr 4 pierwszej rundy, w którym Heat pokonali Charlotte Bobcats i nie zdobyłby więcej punktów aż do decydującego meczu nr 2, w którym Miami wygrało z Pacers w Finałach Konferencji Wschodniej, zdobywając 11 punktów z dwoma trójkami. Miami pokonało Indianę 4:2 i awansowało do swoich czwartych z rzędu Finałów, a Cole’a do trzecich. W Finałach NBA 2014 Heat ponownie zmierzyli się z San Antonio Spurs, ale Miami przegrało tę serię w pięciu meczach. Cole był jedynym graczem Heat, który miał kontrakt przechodzący przez sezon 2014-15 NBA.

W dniu 29 października 2014 roku Cole rozpoczął swój pierwszy raz mecz otwarcia nocy, a następnie zdobył career-high 23 punkty w wygranej 107-95 nad Washington Wizards. W 47 rozegranych i rozpoczętych 23 meczach z Heat w sezonie regularnym 2014-15, Cole zdobywał średnio 6.3 punktu, 3.5 asysty, 2.3 zbiórki, .9 steala, grając 24.4 minuty na mecz, zanim został przehandlowany.

New Orleans Pelicans (2015-2016)Edit

Dnia 19 lutego 2015 roku Cole został przehandlowany do New Orleans Pelicans w trójzespołowej wymianie z udziałem Phoenix Suns. Dwa dni później zadebiutował dla Pelicans przeciwko swojej byłej drużynie, Miami Heat. W niespełna 30 minut spędzonych z ławki zanotował 12 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty w wygranym 105-91 spotkaniu. Cole stał się zmiennikiem dla kontuzjowanego Jrue Holiday’a. Pelicans weszli do playoffów, ale zostali zmieceni w meczu pierwszej rundy przeciwko ostatecznym mistrzom, Golden State Warriors. W playoffach NBA 2014-15 Cole notował średnio 8.8 punktu, 1.8 asysty, 1.8 zbiórki, 26.5 minuty na mecz; w 28 meczach rozegranych w sezonie regularnym (z Pelicans) notował średnio 9.9 punktu, 3.2 asysty, 1.8 zbiórek, trafiając 44,4% rzutów z gry i 37,8% rzutów za trzy punkty w 24,4 minuty na mecz.

W czerwcu 2015 roku Pelicans złożyli ofertę kwalifikacyjną w wysokości 3,03 miliona dolarów, dzięki czemu Cole stał się zastrzeżonym wolnym agentem. 17 września 2015 roku Cole ponownie podpisał kontrakt z Pelicans, akceptując jednoroczną, opiewającą na 3,03 miliona dolarów ofertę kwalifikacyjną. 1 grudnia Cole rozegrał swój pierwszy mecz w sezonie 2015-16, po tym jak opuścił 17 pierwszych spotkań Pelicans z kontuzją lewej kostki. W niespełna 23 minuty gry z ławki zdobył 11 punktów w przegranym spotkaniu z Memphis Grizzlies, w którym Pelicans spadli do bilansu 4-14 zwycięstw i porażek na starcie sezonu. 2 stycznia 2016 roku zanotował swoje drugie w karierze double-double z 16 punktami i 12 zbiórkami w wygranej 105-98 nad Dallas Mavericks. 6 lutego zdobył career-high 26 punktów w przegranym spotkaniu z Cleveland Cavaliers. W 45 meczach, które rozegrał z Pelicans w sezonie 2015-16, Cole rozpoczął 23 spotkania, kończąc je ze średnimi na poziomie 10.6 punktów, 3.4 zbiórek, 3.7 asyst, .8 steali, grając 26.6 minut na mecz. Cole przegapił swój pierwszy i jedyny występ w playoffach NBA z Pelicans w sezonie 2015-16.

Shandong Golden Stars (2016)Edit

On October 5, 2016, Cole podpisał z Shandong Golden Stars z Chinese Basketball Association. W dniu 30 listopada 2016 roku został zwolniony przez Shandong. W 9 meczach rozegranych dla Shandong, Cole notował średnio career high 19.1 punktu na mecz, 2.5 zbiórki, 4.3 asysty, 1.6 steala na mecz.

Oklahoma City Thunder (2017)Edit

On March 1, 2017, Cole signed with the Oklahoma City Thunder. W 13 meczach rozegranych dla Thunder, Cole notował średnio 3,3 punktu i 1,1 asysty w 9,6 minuty na mecz.

Maccabi Tel Aviv (2017-2018)Edit

W dniu 15 sierpnia 2017 roku Cole podpisał roczną umowę z izraelskim zespołem Maccabi Tel Aviv z Euroligi. 30 listopada 2017 roku Cole zanotował season-high 26 punktów, strzelając 4-of-6 z zakresu trzech punktów, wraz z 5 zbiórkami i 4 asystami w wygranej 81-74 nad Žalgiris.

Cole pomógł Maccabi zdobyć mistrzostwo ligi izraelskiej 2018, zdobywając swój trzeci tytuł w karierze. W 28 meczach Euroligi rozegranych w sezonie 2017-18 Cole notował średnio 12,6 punktu, 2,5 zbiórki, 3,8 asysty i 1,1 kradzieży na mecz.

Sidigas Avellino (2018)Edit

W dniu 17 sierpnia 2018 roku Cole podpisał kontrakt z włoską drużyną koszykówki Sidigas Avellino na sezon 2018-19 LBA. 7 października 2018 roku Cole zadebiutował z Avellino w 98-81 zwycięstwie nad Red October Cantù, notując 21 punktów, trzy zbiórki i career-high 13 asyst. Dwa dni później Cole zanotował career-high 34 punkty, wraz z 5 zbiórkami i 7 asystami w wygranej 100-93 nad Nizhny Novgorod. Został następnie uznany za MVP Champions League Gameday 1. 23 października 2018 roku Cole zanotował 33 punkty, trafiając 7-of-13 rzutów za 3 punkty, a także osiem zbiórek i dziewięć asyst w wygranej 105-102 nad Anwilem Włocławek po dogrywce. Został następnie uznany MVP Champions League Gameday 3. W 19 meczach rozegranych dla Avellino, Cole notował średnio 16,3 punktu, 3,4 zbiórki i career-high 6,2 asysty.

W dniu 21 grudnia 2018 roku Cole rozstał się z Avellino z powodu problemów finansowych.

Budućnost (2018-2019)Edit

W dniu 21 grudnia 2018 roku Cole dołączył do czarnogórskiej drużyny Budućnost Podgorica występującej w Lidze ABA i Eurolidze, podpisując kontrakt na resztę sezonu. W dniu 28 grudnia 2018 roku Cole zadebiutował w przegranym 88-93 meczu z Bayernem Monachium, notując 27 punktów i sześć asyst z ławki. W 15 rozegranych meczach Euroligi i 12 meczach rozpoczętych, notował średnio 16,6 punktu, 2,7 zbiórki i 4,6 asysty w 26,6 minut na mecz.

Monaco (2019-obecnie)Edit

W dniu 6 października 2019 roku Cole dołączył do Maccabi Haifa na ich 2019 NBA pre-season tour.

W dniu 11 listopada 2019 roku Cole podpisał roczną umowę z Monaco z francuskiej LNB Pro A. W dniu 20 listopada 2019 roku zadebiutował w zwycięstwie 77-75 nad Maccabi Rishon LeZion, notując 18 punktów i trzy asysty z ławki.