A Buckeyes 2001 márciusában részt vett a WCHA bajnoki tornán, ahol az első fordulóban a St. Cloud State Huskies-t, a második fordulóban pedig az első számú Minnesota Golden Gophers-t győzte le, így bejutott a bajnoki mérkőzésre. A Buckeyes a későbbi országos bajnok Minnesota-Duluth Bulldogs-tól szenvedett vereséget. A Buckeyes 18-16-3-as összesített mérleget ért el, ebből 11-10-3-at a WCHA-ban, és a 8. helyen végzett az országos szavazáson. Az alapszakaszban az utolsó 18 mérkőzésükön 12-5-1-re álltak, és 7-1-0-ra végeztek.

A 2001-02-es szezonban a Buckeyes több országos ranglistán szereplő csapatot is legyőzött, köztük a 3. helyen álló University of New Hampshire Wildcats-et és a 4. helyen álló St. Lawrence Saints-et, valamint döntetlent ért el a 6. helyen álló Dartmouth Big Green ellen. Öt játékos részesült a szezon utáni elismerésben, köztük Jeni Creary, akit a WCHA Év Újoncának és az All-WCHA Első Csapatának választottak, miután a szezon első felében vezette a góllövőlistát, és Emma Laaksonen, aki a JOFA/AHCA második csapatának All-America elismerését és az All-WCHA második csapatának elismerését érdemelte ki annak ellenére, hogy tíz mérkőzést kihagyott, miközben hazáját, Finnországot képviselte a 2002-es téli olimpián.

A 2006-07-es szezonban a Buckeyes a program történetében először érte el a 20 győzelmet, 20-13-4-es mérleggel zárva a szezont. Tíz mérkőzéssel felállították a leghosszabb veretlenségi sorozat programrekordját (9-0-1, október 28. – december 8.), a WCHA-ban a csapat legjobb 30 pontját szerezték 13-11-4-es konferencia rekorddal és 12-5-3-as hazai mérleggel, miközben a negyedik helyen végeztek a liga tabelláján. A legjobb háromból három ligás rájátszástornán lesöpörték a Minnesota State Maverickst, és bejutottak a WCHA elődöntőjébe a későbbi országos bajnok Wisconsin ellen. A Buckeyes a USCHO.com és az USA Hockey országos felmérésében is a 10. helyen végzett.

Jackie Barto vezetőedző 2007. november 24-én, a St. Louis elleni 4-1-es győzelemmel szerezte meg pályafutása 200. győzelmét. Cloud State ellen az OSU jégpályáján.

2008-ban Tessa Bonhomme volt az Ohio State első kétszeres Top 10-es döntőse a Patty Kazmaier Emlékdíjért, amelyet az ország legjobb divízió I-es női hokis sportolójának ítélnek oda. Ő volt a 2007-08-as Buckeyes csapatkapitánya is. Bonhomme-t az év WCHA játékosának és az év WCHA védőjátékosának is megválasztották, ő az első Buckeye, aki mindkét díjat megkapta.

Jody Heywood 2007-ben és 2008-ban kétszer is döntős volt a Hockey Humanitarian Award (Hockey Humanitarian Award) díjra, az első Buckeye a férfi és a női csapatban, aki döntős volt a díjra.

2009-ben Liana Bonanno lett a program első ESPN The Magazine Academic All-America at-large válogatottja, aki helyet kapott a harmadik csapatban.

Natalie Spooner 21 gólt szerzett 2009-ben, ezzel vezette a csapatot és megszerezte a program 7. helyét az egy szezonban szerzett gólok tekintetében. November 15. és január 9. között hat meccses pontszerző sorozatot produkált, amelyhez egy ötgólos sorozat is tartozott, amivel a program történetének második leghosszabb gólját szerezte. 2008. december 12-én a Minnesota State ellen 6-5-re megnyert mérkőzésen négy góllal beállította a program egy mérkőzésen szerzett gólok rekordját, beleértve egy természetes kalapácsütést a második harmadban 1:56 alatt.

A 2009-10-es szezon nyitó mérkőzése volt Barto 500. mérkőzése edzőként.

Laura McIntosh-t 2011. október 19-én a hét WCHA támadó játékosának választották. Rekordhétvégéje volt a Buckeyes St. Cloud State elleni konferenciasorozat-söprésben, amely során négy pontot, hét kapura lövést és +5-ös plusz/mínusz mutatót jegyzett. Október 14-én megszerezte első gólját a szezonban, és asszisztált Hokey Langan góljához. Az asszisztnak köszönhetően McIntosh lett az Ohio State minden idők legjobbja a WCHA ellenfelek elleni karrierpontok tekintetében, megelőzve Jana Harrigan 2006-ban elért 110 ligapontját. A következő napon McIntosh két pontot szerzett, asszisztált Ally Tarr rövidzárlatos győztes góljához és megszerezte a Buckeyes harmadik gólját a mérkőzésen.

Három játékos is mérföldkövet ért el a 2012. január 27-i, North Dakota Fighting Sioux elleni vereség alkalmával. Spooner két gólt szerzett, McIntosh három asszisztot, Langan pedig két asszisztot. McIntosh asszisztjaival holtversenyben az élre került a program eddigi karrierpontlistáján. A 160 karrierpontja most már Harriganéval holtversenyben van. Spooner mindkettő gólját erőcsatár szerezte, ezzel a szezonban már hét gólt szerzett. A gólokkal Spooner elérte a 150 karrierpontot, ami a harmadik helyet jelenti a program történetében. Langan asszisztjainak köszönhetően elérte a 100 pontos mérföldkövet, és csak a nyolcadik Buckeyes játékos, aki elérte ezt a határt.

A 2018-as NCAA női jégkorongtornára at big bid-et kaptak. A negyeddöntőben 2-0-ra legyőzték a Boston College Eagles-t, így története során először jutottak be az NCAA női Frozen Fourba. Az elődöntőben kikaptak a Clarksontól.

2020. március 8-án a Buckeyes hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a Wisconsin Badgerst, és ezzel megszerezte a program első WCHA-bajnoki címét. Automatikusan kvalifikálták magukat a 2020-as NCAA női jégkorongtornára, de az a COVID-19 járvány miatt elmaradt. A 2021-es NCAA női jégkorongtornára at large ajánlatot kaptak.