Tényleg a NESCAC a király az NCAA DIII férfi lacrosse-ban? Biztos vagyok benne, hogy az északkeleti régió minden elkötelezett híve ezt szeretné hinni.

Azok számára, akik nem ismerik a New England Small College Athletic Conference-t, vagy NESCAC-ot, ez egy olyan konferencia, amely nagyra becsült szabad művészeti iskolákból áll, amelyek többnyire New Englandben találhatók, egy intézmény, a Hamilton College, New York állam északi részén található. Az eredetileg 1971-ben alakult NESCAC a Connecticut College 1982-es felvétele óta ugyanazzal a névsorral maradt, és arról ismert, hogy a világ bölcsészkollégiumai közül az egyik legnagyobb pénzügyi dotációval rendelkezik.

További háttér

Amióta a NESCAC 1999-ben Middlebury révén először szerepelt az NCAA DIII Nemzeti Bajnokságban, 12 alkalommal tért vissza a konferencia csapata a döntőbe. Ha ehhez hozzáadunk még hét elődöntős szereplést ebben az időszakban, akkor a NESCAC a Memorial Day hétvégén otthon érzi magát. 1993 előtt a NESCAC jellemzően megtiltotta tagjainak, hogy részt vegyenek az NCAA bajnokságban, annak ellenére, hogy négy iskola (Amherst, Tufts, Wesleyan és Williams) 1905-ben segített megalapítani az NCAA-t.

A tavalyi emlékezetes konferenciatorna után újabb nagy csalódást okoz a koronavírus, ami elzár minket egy újabb varázslatos utószezontól. A Tufts és a Middlebury hosszabbításig tartó mérkőzése azonnali klasszikus volt, majd a Tufts újabb OT-győzelme a Williams elleni bajnokságban abszolút felejthetetlen volt.

Mégis a Tufts megnyerte a konferencia rájátszását, a NESCAC 11 csapatából öt jutott be a nagycsoportba, hogy újraindulást kényszerítsen ki. A Jumbosok az NCAA negyeddöntőjében kiestek az Amherst ellen, és miután a por leülepedett, a Williams és az Amherst lett a saját szakaszuk győztese. Sajnos ez igazította a két győztest ahhoz, hogy az elődöntőben találkozzanak, megzavarva minden esélyt az első all-NESCAC nemzeti bajnokságra. Míg a Final Fourban az Amherst 12-8-ra legyőzte a Williamst, a Mammutok végül a döntőben 16-12-re elbuktak a Cabrini ellen.

Mi lett volna, ha 2020-ban

A koronavírus miatt nem tudjuk, hogyan alakulna 2020. Bates abban a szerencsés helyzetben volt, hogy ebben a szezonban hatszor láthatta a gyepet, míg négy másik csak háromszor jutott ki, mielőtt a szezon megszakadt. A Tufts repült ki a leggyorsabban a kapuból, 4-0-s mérleggel, 100 kapott és 42 kapott góllal, a Colby 24-10-es legyőzésével és az Amherst 25-15-ös szétverésével máris megmutatta magát.

A tavalyi szezon után az Amherst leigazolta a konferencia gólkirályát, Evan Wolfot (75 gól 2019-ben), átadva az irányítást a mostani szenior Jon Coffey-nak, aki a 2019-es 55 gólját úgy akarja javítani, hogy 2020-ban négy meccsen 17 góllal kezdi a 2020-as évet. A Tufts elég jól feltöltődött 2020-ra, a másodéves és junior tehetségek szilárd magjára támaszkodva az előző szezonban. Még mindig meglepetés volt, hogy a Tufts 10 pontot hintett az országos második helyezettek ellen.

A Williamst teljesen feltöltötték erre a kampányra, csak a védő Cameron Brownt, az egyetlen végzőst, aki mind a 22 mérkőzést látta, egy olyan fiatal csapattal, amely még mindig eléggé érintetlenül gurulhat 2021-ben. Az Amherst vs. Tufts mérkőzés eredményei alapján úgy tűnik, hogy a Williams vagy a Middlebury lesz az a csapat, amelyik idén a Jumbos trónfosztására érkezik. A Middlebury 3-0-s rajtot vett, a Bowdoin és a Connecticut College elleni konferenciagyőzelmek már bankban vannak. Az az öt megválaszolatlan gól, amit a Tufts a 2020-as NESCAC elődöntő negyedik negyedében a hosszabbításhoz vezető negyedik negyedben bekapott, örökké kísérteni fogja a Panthers-t.

Forgotten | Amherst College Lacrosse 2020

Roster szempontból a Wesleyan egy csapást kapott az idei évre, és a legnagyobb verést kapja a jövőre nézve. A szezon kezdete előtt a Cards hat végzős játékos végzett, akik 2019-ben minden meccsen játszottak, ami rendelkezésükre állt, és további hét készen állt arra, hogy 2020 után továbbálljon. Az első jel, hogy a dolgok változnak, az volt, hogy a tavalyi NCAA második fordulójának visszavágóján 13-10-re elbuktak a Western New England ellen.

Nemzeti bajnoki számok

2018 – Legutóbbi NESCAC nemzeti bajnokság (Wesleyan vs Salisbury, 8-6)

2000 – Első NESCAC nemzeti bajnokság – (Middlebury vs Salisbury State, 16-12)

36,8% – NESCAC nemzeti bajnokságok százalékos aránya a 2000-es első győzelem óta

61.9% – A nemzeti bajnoki szereplések százalékos aránya a NESCAC által először 1999-ben

154 – A NESCAC által a nemzeti bajnoki mérkőzéseken szerzett gólok száma

4 – A legtöbb olyan szezon 1999 óta, amikor a NESCAC nem vett részt nemzeti bajnokságban (2006-2009)

19 – A legtöbb gól a NESCAC nemzeti bajnokságban (Tufts vs Lynchburg, 19-11, 2015)

8 – Legkevesebb gólt kapott NESCAC nemzeti bajnok (Wesleyan vs Salisbury, 8-6, 2018)

22,219 – Szurkolók száma a NESCAC-ot felvonultató országos bajnokságon (Tufts vs Salisbury, 2014. május 25.)

30 – NCAA minden idők legtöbb pontja egy tornán (John Uppgren, Tufts, 2015)

21 – NCAA minden idők legtöbb gólja egy tornán (Harry Stanton, Wesleyan, 2017, 4 mérkőzés)

51 – Pályafutása eddigi legtöbb gólja egy tornán (John Uppgren, Tufts, 2013-2016, 18 mérkőzés)

99 – NCAA csapatrekord a tornán szerzett gólok tekintetében (Tufts, 2016)

275 – NCAA csapatrekord a lövések számában a tornán (Tufts, 2015)

3 – A legtöbb NESCAC nemzeti bajnoki győzelem (Tufts és Middlebury)

6 – A legtöbb NESCAC nemzeti bajnoki szereplés (Middlebury)

Middlebury – 3 nemzeti bajnoki győzelem (2000, 2001, 2002), 6 szereplés (1999, 2003, 2005), 8 elődöntős szereplés (2004, 2009)

Tufts – 3 nemzeti bajnoki győzelem (2010, 2014, 2015), 5 szereplés (2011, 2016), 6 elődöntős szereplés (2012)

Wesleyan – 1 nemzeti bajnoki győzelem (2018), 1 szereplés, 4 elődöntős szereplés (2006, 2007, 2017)