2001-2003Szerkesztés

A japán Fukuokában rendezett kilencedik vizes világbajnokságon Coughlin három érmet nyert – egy aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot. Aranyérmét a 100 méteres hátúszásban szerezte, az ezüstöt Diana Mocanu (Románia), a bronzot pedig Antje Buschschulte (Németország) szerezte. Coughlin ezüstérmet nyert a női 4×100 méteres vegyesváltóban, Megan Quann, Mary Descenza és Erin Phenix oldalán; az aranyat az ausztrálok nyerték (Calub, Jones, Thomas, Ryan). Coughlin az 50 méteres hátúszásban bronzérmet szerzett; honfitársa, az amerikai Haley Cope arany-, Antje Buschschulte pedig ezüstérmes lett.

A japán Yokohamában rendezett kilencedik Pan Pacific bajnokságon Coughlin hat érmet nyert – négy aranyat és két ezüstöt. Coughlin az egyik aranyérmét a női 100 méteres hátúszásban 59.72-es idővel, a másikat pedig a női 100 méteres pillangóúszásban 57.88-as idővel nyerte. Coughlin a harmadik aranyérmét a női 100 méteres gyorsúszásban szerezte 53.99-es idővel. Negyedik aranyérmét a női 4×200 méteres gyorsúszó váltóban szerezte Elizabeth Hill, Diana Munz és Lindsay Benko társaságában. Ezüstérmeit a 4×100 méteres gyorsúszásban és a 4×100 méteres vegyesúszásban második helyen végzett amerikai váltó tagjaként szerezte.

A spanyolországi Barcelonában megrendezett tizedik vizes világbajnokságon Coughlin két érmet nyert, köztük egy aranyat és egy ezüstöt. Coughlin aranyérmet nyert a női 4×100 méteres gyorsúszó váltóban és ezüstérmet a 4×100 méteres vegyesváltóban.

2004 Athén 100 m gyorsúszás

Coughlin aranyérmet nyert a 2004-es olimpián a női 100 m-es gyorsúszásban.méteres hátúszásban, és ezüstérmet nyert az U.Kara Lynn Joyce-szal, Amanda Weirrel és Jenny Thompsonnal a 4×100 méteres női gyorsúszó váltó tagjaként. Emellett világrekordot döntött és aranyérmet nyert a 4×200 méteres gyorsúszó váltó tagjaként, ezüstöt a 4×100 méteres vegyesváltóban, valamint bronzot a 100 méteres gyorsúszásban.

2005-2006Szerkesztés

A québeci Montrealban rendezett tizenegyedik vizes világbajnokságon Coughlin öt érmet nyert, köztük egy aranyat, két ezüstöt és két bronzot. Coughlin aranyérmet nyert a női 200 méteres gyorsúszó váltóban, valamint ezüstérmet a 100 méteres vegyes váltóban és a 100 méteres gyorsúszásban. Bronzérmet nyert még a 100 m hátúszásban és a 100 m gyorsúszó váltóban.

Coughlin a 2006-os téli olimpiai játékok alatt az MSNBC stúdiójában dolgozott az olaszországi Torinóban.

2007-es vizes világbajnokság Szerk: Úszás a 2007-es vizes világbajnokságon

A 2007-es vizes világbajnokságon Coughlin öt érmet nyert: két aranyat, két ezüstöt és egy bronzot. Az első versenyszámában, a 4×100 méteres gyorsúszó váltóban Coughlin ezüstérmet nyert Lacey Nymeyerrel, Amanda Weirrel és Kara Lynn Joyce-szal együtt. Másnap, a 100 méteres pillangóúszásban 57,34-es idővel, ami amerikai rekord, a döntőben harmadik lett. A 100 méteres hátúszás másnapi döntőjében 59,44-es idővel megdöntötte saját, 2002-ben felállított világrekordját. Egy pihenőnap után Coughlin visszatért a medencébe, hogy a 4×200 méteres gyorsúszó váltó előfutamát ússza. A nyolcas sávban úszva Coughlin 1:56.43-as idővel amerikai rekordot állított fel, amivel megdöntötte Katie Hoff egy nappal korábbi, 1:57.09-es rekordját. Dana Vollmer, Lacey Nymeyer és Katie Hoff mindhárman tovább növelték előnyüket, a 7:50.09-es végső idő pedig világcsúcsot jelentett. Másnap Coughlin a 4. helyen végzett 100 méteres gyorsúszásban annak ellenére, hogy az elődöntőben beállította a bajnoki rekordot. Utolsó versenyszámában, a 4×100 méteres vegyesváltóban Coughlin ezüstérmet szerzett Tara Kirkkel, Rachel Komisarz-cal és Lacey Nymeyerrel együtt.

2008 Peking 4×200 m gyorsúszó váltó

Coughlin második olimpiai szereplése, 2008-ban Pekingben ő lett az első amerikai sportolónő, aki egy olimpián hat érmet nyert. Az amerikai női úszóválogatott közös kapitányává választották az ötszörös olimpikon Dara Torresszel és a négyszeres olimpikon Amanda Bearddal együtt. Coughlin aranyérmet nyert a 100 méteres hátúszásban ezeken az olimpiákon, az első nő, aki sikeresen megvédte aranyérmét ebben a versenyszámban. világcsúcsát az elődöntőben Kirsty Coventry megdöntötte, az ezüstöt szerezte volna meg. Az éremtáblán állva még mindig vérzett az ajka, amit a futam közben harapott meg, hogy elterelje a figyelmét a lábában érzett fájdalomról. Ezüstérmet nyert a 4×100 méteres gyorsúszó váltóban, Lacey Nymeyerrel, Kara Lynn Joyce-szal és Dara Torresszel együtt úszva, valamint bronzérmet nyert a 200 méteres egyéni gyorsúszásban, a 4×200 méteres gyorsúszó váltóban és a 100 méteres gyorsúszásban. Utolsó versenyén, a 4×100 méteres vegyesváltóban ezüstérmet nyert Rebecca Soni, Christine Magnuson és Dara Torres társaságában.

2010-es nyári amerikai bajnokság és Pan Pacific bajnokságSzerkesztés

A 18 hónapos úszószünet után Coughlin a 2010-es Conoco Phillips nyári bajnokságon tért vissza a versenyzéshez. Coughlin a 100 méteres hátúszásban 1:00.14.

A Pan Pacs verseny előtt Coughlint Amanda Bearddal együtt ismét az USA csapatának társ-kapitányává választották. A 100 méteres gyorsúszás döntőjében Natalie Coughlin aranyérmet nyert, új Pan Pacific rekordot úszva (53.67). A 100 méteres hátúszás döntőjében Coughlin harmadik lett (59,70) az ausztrál Emily Seebohm és a japán Aya Terakawa mögött. Coughlin további két aranyérmet nyert a 4×100 méteres gyorsúszó váltó és a 4×100 méteres vegyesváltó indításával.

2011-es vizes világbajnokságSzerkesztés

A kínai Sanghajban megrendezett 14. vizes világbajnokságon Coughlin három érmet nyert – egy aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot. Aranyérmet nyert a női 4×100 méteres vegyesváltóban amerikai társával, Rebecca Soni, Dana Vollmerrel és Missy Franklinnel 3:52.36 perces idővel. Ezüstérmet nyert a női 4×100 méteres gyorsúszó váltóban amerikai társaival, Missy Franklinnel, Jessica Hardyval és Dana Vollmerrel 3:34.47-es idővel, a hollandok 3:33.96-os idejével. A női 100 méteres hátúszásban, amely az egyetlen egyéni érme volt ezeken a bajnokságokon, 59,15-ös idővel bronzérmet szerzett. Coughlin az egész futamban vezetett, amikor az utolsó métereken Zhao Jing és Anastasia Zueva megelőzte őt.

2012. évi londoni nyári olimpiai játékokSzerkesztés

Szerk: Úszás a 2012-es nyári olimpiai játékokon

A 2012-es amerikai olimpiai válogatóversenyen a nebraskai Omahában, az amerikai olimpiai kvalifikációs versenyen a 29 éves veterán Coughlin az amerikai úszók fiatalabb generációjával találta magát versenyben. Ahhoz, hogy egy adott egyéni versenyszámban bekerüljenek az amerikai csapatba, az úszóknak az első két helyezett között kell végezniük. A 100 méteres hátúszás döntőjében a harmadik helyen végzett a tinédzser Missy Franklin és Rachel Bootsma mögött, 100 méter pillangón pedig hetedik lett. Coughlin a 100 méteres gyorsúszásban is indult, és hatodik lett, így az amerikai női csapat tagjaként kvalifikálta magát a 4×100 méteres gyorsúszó váltó előfutamára.

A 2012-es londoni nyári olimpián a 4×100 méteres gyorsúszó váltó előfutamában úszott, a 4×100 méteres döntőben nem úszott, de bronzérmet szerzett, amikor az amerikai csapat harmadik lett a döntőben. Ez volt a tizenkettedik olimpiai érme, amivel beállította a korábban az amerikai úszók, Jenny Thompson és Dara Torres által felállított rekordot, ami a legtöbb olimpiai érmet jelenti amerikai sportolónő karrierje során.

2013-as vizes világbajnokságSzerkesztés

A 2013-as Phillips 66 National Championships-en, amely egyben a világbajnokság válogatóversenyeként is szolgált, Coughlin úgy döntött, hogy csak a sprint gyorsúszásban indul, és az 50 és 100 méteres gyorsúszásban úszott. Coughlin kvalifikálta magát az 50 méteres gyorsúszásra és a 4×100 méteres gyorsúszó váltóra. Coughlin az 50 méteres gyorsúszásban 24,97-es idővel végzett az első helyen, éppen megelőzve a 16 éves Simone Manuelt, aki 25,01-et úszott. Az 50 méteres gyorsúszás első helyezésével Coughlin bebiztosította magának a váltó helyét, mivel a 100 méteres gyorsúszásban 54.04-es idővel az 5. helyen végzett.

Az úszóverseny első estéjén a 4×100 méteres gyorsúszó váltóban szerzett aranyérmet az eseményen. Második lett az USA csapatában, és 52,98 másodperc alatt úszta le a szakaszát; ő volt az egyike annak a mindössze hat nőnek a 32 fős mezőnyben, aki átlépte az 53 másodperces határt.

Az utolsó diadalában, két hónappal 33. születésnapja előtt, 2015-ben 27,51 másodperces amerikai női rekordot állított fel 50 méteres hátúszásban.