Hood nyerte a Dickinson County Fair 100-at, Lindsley megnyerte a pályabajnokságot a Norway Speedway fináléjában

(Norvégia, MI) szeptember 7. – Két egymást követő hét eső miatti törlés után a Norway Speedway végre visszatérhetett az akcióhoz, hogy egy akciódús versenynappal zárja a 2020-as szezont. Természetesen ez a hét sem maradt el az időjárás miatti halasztás nélkül vasárnap délutánról hétfő délutánra.

A Norway Speedway Late Model bajnokának neve az elmúlt öt évben nem változott, mivel Dillon Kralovetz 2015-2019 között bajnoki címet szerzett. Ehhez illik, hogy az a versenyző, aki a héten megszerezte a bajnoki címet, Dan Lindsley volt az utolsó olyan versenyző, akit nem Dillon Kralovetznek hívtak, aki megnyerte a címet. Lindsley 2014-ben nyerte meg a bajnoki címet, és a 2020-as bajnoki címmel a második címet is hozzáadta az önéletrajzához, amelyet ma egyszerűen a motor beindításával szerzett meg.

A Bob Iverson emlékére rendezett Dickinson County Fair 100 Late Model versenyszám az első 10 körben három figyelmeztető jelzéssel döcögősen indult, majd 35 körös futam következett a következő sárga jelzés előtt.

Dan Lindsley, aki korábban a nap folyamán gyors időt futott, megmutatta gyorsaságát, amikor a 13. körben átvette a vezetést Cory Cootware-től, Robby Iverson pedig a második helyre követte. Ryan Hood hamarosan átvette a második helyet Iversontól nem sokkal féltáv előtt.

Hood és Lindsley párbajozott a vezetésért, és Hood az 56. körben átvette a vezetést. Alig több mint 20 körrel a vége előtt a négyes kanyarban összeakadtak, és Hood megpördült Lindsley orra előtt. Lindsley kiesett, magára vállalva a felelősséget az incidensért, és a mezőny végére esett vissza, míg Hood az élen maradt, ahol a verseny végéig maradt, hogy hazavigye a győzelmet és az 1000 dollárt.

Robby Iverson másodikként ért célba, míg Mike D’Angelo harmadikként követte. Cory Cootware és Jason Wells zárta az első öt helyezettet. Dan Lindsley az utolsó 20 körben a hatodik helyre küzdötte fel magát, hogy talpra álljon a hátraeséséből.

Jake Dolfurd egy vad Fab Four Frenzy versenyt nyert a négyhengeres osztályban, míg Dean Bellmore megelőzte Zach Gazdát a bajnoki küzdelemben, mivel ők ketten összecsaptak az utolsó körökben, ami azzal végződött, hogy Gazda oldalra esett, Bellmore pedig megnyerte a bajnokságot.

A Super Stock osztályban Ryan Wender túlélt egy figyelmeztetéssel teli versenyt, hogy megnyerje a versenyt és a 2020-as bajnokságot is. Wender az első kanyarban a külső fűre pörgette az autóját, hogy elkerüljön egy négy autóból álló tömegkarambolt a verseny elején. Ezzel a mozdulattal végül megnyerte a versenyt. Lindsley-hez hasonlóan a bajnoki cím is az övé volt, amikor beindította a motorját a versenyen.

Cody Vanderloop nyerte a Wisconsin Sport Truck Feature futamot, míg Brent Barglind megelőzte Vanderloopot és ikertestvérét, Brad Barglindot is, és a második helyezéssel megszerezte az osztály bajnoki címét.

A Stock Cars Ed Hedlund Memorial Feature futamban Travis Hulsizer szerezte meg a kockás zászlót, Joey Pontbriand szorosan a második helyen végzett. Preston Weddel eközben megtartotta pontelőnyét, és megszerezte a divízió bajnoki címét.

A Norway Speedway 2020-as szezonja hivatalosan is véget ért, és izgatottan várjuk a 2021-es szezont, amely hamarosan itt lesz, mielőtt észbe kapnánk! Kérjük, további információkért nézzétek meg a norwayspeedway.com weboldalunkat és a Facebook oldalunkat, vagy írjatok e-mailt a [email protected] címre.