A holtszezonban Edmondban, OK-ban él feleségével, Kasey-vel és fiaikkal, Maverickkel, Maddonnal és Manninggel…. Az Oklahoma State University-n játszott egyetemi baseballt, ahol háromszoros All-Big 12-es válogatott volt… kétirányú játékos volt a Cowboys-nál és egyetemi pályafutását az iskola eddigi legjobb védőjeként zárta 17 védéssel… 2016 novemberében beválasztották az Oklahoma State Cowboy Baseball Hall of Fame-be…. Az USA csapat tagjaként ezüstérmet nyert a 2007-es brazíliai és a 2011-es mexikói Pánamerikai Játékokon.

2019

A Tigersnél 2019-ben 74 mérkőzésre korlátozódott, mivel két alkalommal is sérültlistára került… Április 14-30. között jobb négyfejű combizomhúzódással állt a pálya szélén… Május 8. és július 1. között jobb négyfejű combizom-húzódással… Július 15-én Clevelandben két hazafutást ütött, ami pályafutása második multi-homer meccse volt (utoljára 2013. május 11-én New Yorkban (NL))… három extra-bázis ütést is elért a meccsen, ami az első alkalom volt, hogy ez sikerült neki pályafutása során…. A szezon során volt két walk-off találata: karrierje első walk-off home runját augusztus 8-án a Kansas City ellen, majd egy walk-off single-t szeptember 10-én a New York ellen (AL)… Augusztus 25-én, a Minnesota elleni mérkőzésen kezdett először a Major League-ben az első bázison, és hat kiütéssel karriercsúcsot állított fel… A Tigers egyik legjobb ütője volt a szezon második felében, az All-Star szünet után 50 mérkőzésen .305/.335/.497-es ütőszámmal, 10 duplával, 8 hazafutással és 19 RBI-vel.

2018

2018-ban 29 duplával karriercsúcsot állított fel, amikor befejezte hetedik szezonját a Piratesnél…86 találattal vezette az összes National League-játékost az ütősorrend nyolcadik helyéről, és 33 RBI-vel második volt Dansby Swanson mögött… Május 11-ig az első 14 hazai meccsének mindegyikén biztonságosan ütött, ami a leghosszabb szezonkezdő sorozat egy Pirates játékos számára, mióta Dave Parker 1976-ban az első 17 hazai meccsén legalább egy találatot szerzett… Négy RBI-vel karriercsúcsot ért el, és 3×4-et dobott július 12-én a Milwaukee ellen… Augusztus 15-29. között bal vádlihúzódással állt a pálya szélére.

2017

Karriercsúcsot ért el hazafutásokban, és egy RBI-vel maradt el a karriercsúcsától, az 59-től (2016)… 14 hazafutása a negyedik legmagasabb egy szezonban a Pirates shortstopjának, és a legtöbb Jay Bell 1991-es 16 hazafutása óta….Emellett karriercsúcsot állított fel tripla- és összbázisokban (204), és karriercsúcsot ért el sétákban…Negyedik volt az N.L. shortstopok között a mezőnyszázalékban (.982), harmadik a mérkőzésekben (144) és második a kezdésekben (137) a philadelphiai Freddy Galvis (155) mögött…Az ő .284-es átlaga a nyolcadik helyen állva a harmadik legjobb volt a ligában ezen a poszton, Javier Baez (.299) és Miguel Rojas (.292) mögött…A negyedik egymást követő szezonban volt a nyitónap kezdője a shortstop poszton….4/21-én a PNC Parkban CC Sabathia ellen szerzett első hazafutást (pályafutása második homerje az első inning elején)… 5/3-án a Cincinnatiben megszerezte pályafutása 100. dupláját… 5/23-24-én egymás után két meccsen is hazafutott, majd 5/24-én Atlantában Jose Osuna és David Freese mellett ő is back-to-back-to-back homereket szerzett a 10. inningben. 5/24-én Atlantában….6/9-21 között 11 meccses ütéssorozattal (15-ről-39-re, 0,385) beállította karrierje csúcsát…5/16 és 6/21 között 32 meccsen 0,364-et ütött (44-ről-121-re), ezzel az átlaga 0,203-ról 0,283-ra emelkedett…6/25-én a St. Louisban volt az első 4/26 óta; 51 egymást követő mérkőzés és 201 lehetőség volt a hibák között…9/23-án a St. Louis ellen négy RBI-vel megdöntötte karrierje csúcsát (harmadszor)…Az utolsó hét mérkőzést kihagyta fájó bal térde miatt.

2016

Karrierje során 146 alkalommal lépett pályára és 142 alkalommal kezdett shortstopként… .985-ös mezőnymutatójával harmadik volt az N.L. shortstopjai között a philadelphiai Freddy Galvis (.987) és a New York-i Asdrubal Cabrera (.986) mögött….Szintén a harmadik helyen állt az összes esélyt tekintve (607), és a 95 duplajátékos játékával a második helyen állt a washingtoni Danny Espinosa (96) mögött… Karriercsúcsot állított fel RBI, ütések, séták és szerzett futások terén… 23 alkalommal kezdett a dobólista első helyéről (a Pirates 14-9-re nyert)…. Zsinórban harmadszor volt a nyitónap kezdője a shortstop poszton… Patrick Corbin 466′-os hazafutást ért el 4/22-én az Arizonában… Áprilisban .318-at ütött (27-ről-85-re), és az 5/15-24. közötti kilenc meccses ütéssorozatot (13-ról-30-ra, .433) követően .307-et ütött… Az 5/20-án a Colorado ellen szerzett triplája volt az első 8/13/14 óta… A 6/16-23. közötti 11 meccses ütéssorozatával (13-ról-34-re, .382) karriercsúcsot ért el…52 meccses hibátlan szériát produkált 5/17 és 7/17 között… 7/22-én a Philadelphia elleni mérkőzésen pályafutása során először játszott egy RHP (Zach Eflin) ellen, és négy ütésből négyszer nem talált be… Júliusban (24 meccs) .325 (27-ért-83), augusztusban (26 meccs) .179 (17-ért-95)…Karrierje első grand slamjét ütötte, és négy RBI-t szerzett 8/26-án Milwaukee-ban… Az utolsó három meccset és az utolsó ötből négyet kihagyta jobb alkarjának meghúzódása miatt.

2015

A Pittsburgh legtöbbet használt shortstopja volt, 115 alkalommal (108 alkalommal kezdett) ezen a poszton…Zsinórban másodszor kezdett a nyitónapon shortstopként… 4/19-én a hatodik inningben hagyta el a játékot, miután Matt Garza bordán ütötte, és kihagyta a következő három mérkőzést… 19. mérkőzésén szerezte első extra bázisú találatát (dupla) 5/1-én a St. Louis ellen… Három RBI-t és egy két futásos, meccsnyerő duplát produkált a 7-5-ös győzelemmel végződött mérkőzésen a St. Louis elleni 7-5-ös győzelemben. St. Louis 5/9-én… 6/2-3-án a San Francisco elleni mérkőzésen egymás utáni két meccsen szerzett pontot… 6/25-28 között zsinórban négy multi-hit meccse volt, és júniusban 25 mérkőzésen 0,304 pontot (28-ból-92) ért el… 6/24 és 7/2 között szezoncsúcsot jelentő nyolc meccses ütéssorozata során 0,444 pontot (16-ból-36) ért el….7/19-én Milwaukee-ban szenvedett alsó lábszárzúzódást és a bal térd belső oldalszalagjának rándulását (Carlos Gomez csúszott bele), és másnap a 15 napos eltiltási listára került… 8/11-én megkezdte a rehabilitációt a Triple-A Indianapolisban… 8/21-én a Charlotte-ban hazafutott és három RBI-t szerzett. 8/21-én a Charlotte-ban….8/23-án visszahívták a rehabról és visszahelyezték a D.L.-be…9/21-én a Coloradóban négy találattal beállította karrierje legjobbját (harmadik alkalommal)…9/26-án a Chicagóban ütött egy három futásos homert – az első homerje 6/3 óta…36 mérkőzésen .248 pontot (30-ból 121) ütött, miután 8/23-án visszatért a nagy ligába….Az utolsó 77 meccsén a Piratesnél 0,272 pontot ért el 5/30-ig visszamenőleg…Mindhárom hazafutását idegenben ütötte.

2015-ös POSZTOSZEZON: Ő volt a kezdő shortstop, és két ütésnél nem talált be a Wild Card Game-ben a Chicago ellen 10/7-én (hét inninget játszott).

2014

Első teljes szezonjában, mint kezdő shortstop minden kategóriában karriercsúcsot állított fel…Vezette a Pirates-t a lejátszott mérkőzések számát…A .437-es slugging pct. 5/31-től az alapszakasz végéig a második volt Jhonny Peralta (.447) mögött a National League shortstopjai között, a 49 RBI-ja pedig a harmadik Ian Desmond (59) és Peralta (52) mögött….0,314-es ütésátlagot ért el LHP ellen, és 0,340-es karrierátlaggal rendelkezik a balkezes dobók ellen…Hazafutásainak száma a legmagasabb volt Pittsburgh shortstopjaitól Pat Meares óta, aki 2000-ben 13-at ütött…144 alkalommal lépett pályára (137 kezdőként) shortstopként és egyszer a jobbszélen….Karrierje első nyitónapi kezdőként lépett pályára shortstopként…4/18-án a Milwaukee játékosa, Martin Maldonado a jobb lábán szúrta meg, és egy inninggel később el kellett hagynia a meccset…Másnap este visszatért a pályára, és pinch hitterként kiesett…4/20-án a Milwaukee elleni mérkőzésen pinch hitterként szinglizett…5/10-én a St. Louis elleni mérkőzésen pályafutása első alkalommal lépett pályára a kispadon; az utolsó két inninget a jobbszélen játszotta (nem kapott lehetőséget)…5/11-én a PNC Parkban Shelby Millerrel összekötötte első hazafutását…Az 5/4-i .156-ról 65 ponttal .221-re növelte az ütésátlagát 5/20-án, miután 15-öt a 45-ért (.333) 12 mérkőzésen…Második hazafutása, karriercsúcsa (másodszor) négy találattal és karriercsúcsot jelentő négy futással 6/2-én San Diegóban…Hazafutott és három RBI-t szerzett 6/6-án a Milwaukee ellen…6/21-én és 6/22-én egymás utáni mérkőzéseken is mélyre jutott…Vezette az N.L.-t. június hónapban a shortstopok listáját homerekben (öt), és a Seattle-i Brad Millerrel megosztva vezette a Major League-t… 7/4-én a Philadelphia ellen négy RBI-t szerzett… 7/19-én a Colorado ellen a 11. inningben walkoff duplát dobott… Július hónapban 26 mérkőzésen .319-et ütött (29-ért-91)… 8/12-én a Philadelphia ellen a harmadik helyen állt a sorban, pályafutása során először a harmadik helyen. Detroitban; az első kezdő shortstop, aki ezt megtette a Piratesben Freddy Sanchez óta (6.9., 6.9.)… 8/14-én a Detroit elleni mérkőzésen a hetedik inningben hagyta el a játékot jobb alkarja megfeszülése miatt… 49 alkalommal kezdett zsinórban shortstopként, mielőtt 8/15-én nem játszott; a leghosszabb sorozat Jack Wilson óta 2005-ben (96 kezdő)….Visszatért a kezdőcsapatba 8/19-én… 9/6-7-én a Chicagóban (NL) back-to-back meccseken talált be, majd 9/6-8 között zsinórban három multi-hit meccset játszott… 8/31-től kezdődően az utolsó 25 meccséből 20 alkalommal jutott el biztonságosan a bázisra… 15 meccsen 0,379-es (22-58-ból 22) ütésátlagot és 10 RBI-t ért el a második helyről….Négy ütésnél nem talált be a San Francisco elleni Wild Card Game-ben 10/1-én.

2013

2013 SZEZON: A szezont a Triple-A Indianapolisban kezdte, ahol 26 mérkőzésen .333 pontot ért el 19 RBI-vel és .404-es OBP-vel 5/2-ig…5/3-án visszahívta a Pittsburgh, amikor Neil Walker kiesett…5/3-án a Washington elleni mérkőzésen kezdett a második bázison és a második helyen állt a felállásban; az ötödik inningben Ross Detwiler ellen győztes hazafutást ütött (1-1-es döntetlen)… 5/3-8 között zsinórban öt alkalommal kezdett a második bázison és négy meccsen talált be… 5/11-én a New York elleni mérkőzésen (NL) volt karrierje első két-homáros meccse….Visszakerült a Triple-A-ba, amikor Walker 5/13-án kikerült a D.L.-ből, de nem szerepelt egyetlen meccsen sem az Indyben. 5/15-én visszahívták, amikor John McDonaldot a D.L.-be helyezték, és a szezon hátralévő részében a Piratesnél maradt….Három találatot szerzett 5/26-án Milwaukee-ban…Karrierje első és egyetlen fellépése volt az első bázison 6/1-én az Indy ellen. Cincinnati (az utolsó inningben játszott, és volt egy putoutja)… 6/15 és 7/3 között zsinórban 13 alkalommal kezdett a kezdőben… 6/21-én Los Angelesben (AL) 3:4-re és egy homerre volt képes… 6/26-án Seattle-ben egy 1:11-es szériát szakított meg egy kétütéses meccsel, amelyből a győztes találatot a kilencedik inningben szerezte a meccsen….7/10-26 között 11 egymást követő mérkőzésen volt eredményes (15-44-ért, .341)…Augusztusban a Pittsburgh 28 mérkőzéséből 24-en szerepelt, 18 alkalommal kezdett shortstopként, egy-egy alkalommal pedig a harmadik és második bázison…8/23-án a San Francisco elleni mérkőzésen kezdett a harmadik bázison….Szeptemberben 16 mérkőzésen .347-et ütött (17-ről-49-re)…9/10-én Texasban négyszer volt eredményes…Az utolsó 11 rendes játékidős mérkőzésén .405-öt ütött (15-ről-37-re), öt duplával, egy triplával és két homerrel…9/29-én Cincinnatiben egy inside-the-park homer…78 alkalommal lépett pályára (63 kezdőként) shortstopként, 26 alkalommal (20 kezdőként) a második bázison, egyszer a harmadik bázison és egyszer az első bázison, amíg a Piratesnél játszott… 15 hibájából 12-t elkövetett shortstopként… .410-es (32-ből-78) átlagot produkált LHP ellen… Emellett .325 (41-for-126) a bázison lévő futókkal és .308 (20-for-65) a pontszerző pozícióban lévő futókkal…43-for-122 (.352) volt 15 duplával, négy hazafutással, 12 RBI-vel és 17 szerzett futással 30 mérkőzésen az ütési sorrend második helyéről…1-for-2 volt egy RBI-vel pinch hitterként.

2013 POSTSEASON: 2-for-8 (.250) egy sétával öt mérkőzésen a St. Louis elleni N.L.D.S. során… 10/4-én a Busch Stadionban a második mérkőzésen egyedüliként kezdett shortstopként és 1-for-3-at ért el egy sétával.

2012

A szezont a Triple-A Indianapolis és a Pittsburgh között osztotta meg… Az Indianapolisban kezdte a szezont és 4/7-én a Toledóban 4for-6-ot ért el a második mérkőzésén 4for-6-ot….A következő 14 meccsén 7-ről 50-re (.140) dobott, 4/22-én 0.200-ra csökkentette az átlagát…4/11-12-én egymás utáni meccseken talált be…Májusban 24 meccsen 0.358 (34-ről 95-re), 4/23 és 5/28 között 31 meccsen 0.357-re (41-ről 115-re) dobott, ezzel 0.200-ról 0.303-ra emelte az átlagát….A szezonban 14 meccses ütéssorozatot produkált 4/30 és 5/13 között (21-ről-56-ra, .375)… 5/29-én visszahívta a Pittsburgh… 5/29-én a Cincinnati ellen debütált a Major League-ben… 5/30-án a Cincinnati ellen először kezdett a Piratesben shortstopként, és első ütésénél (második Major League AB-je) Johnny Cueto elkapta a labdát….Öt mérkőzésen 1:9-re volt eredményes, mielőtt 6/24-én visszakerült Indianapolisba…Kilenc Triple-A mérkőzésen 7:34-re volt eredményes (.206), mielőtt 7/5-én visszahívta a Pittsburgh, amikor Alex Presley 7 napos eltiltási listára került; a szezon hátralévő részében a nagy ligában maradt….33 alkalommal lépett pályára shortstopként, 12 alkalommal második bázison és 10 alkalommal harmadik bázison, amíg az Indianapolisban játszott; 10 mérkőzésén harmadik bázisként .441-et ütött (15-ből 34)…7/15-22 között négy egymást követő mérkőzésen talált be biztonságosan a Piratesnél, 4 a 8-ból, három duplával és egy triplával….8/8-án a PNC Parkban az arizonai Josh Collmentertől szerezte első Major League hazafutását… 8/15-18 között négyszer kezdett zsinórban, és 3:14-re volt eredményes… 8/18-19-én a St. Louisban egymás után 4:8-ra volt eredményes két duplával és két RBI-vel… 8/21-24 között háromnapos apasági listán volt, mert 8/20-án megszületett a fia, Maverick….Az utolsó 17 meccsén 2-for-10-et ért el, többnyire csereként vagy késői csereként lépett pályára…9/27-28-án egymás után kezdett, és hat ütésből két találatot szerzett…Összesen 28 alkalommal (kilencszer kezdett) lépett pályára shortstopként, hétszer (négyszer kezdett) a második bázison és egyszer (9/12-én a Cincinnatiben) a harmadik bázison a Piratesnél….8/8-án egyetlen hibát követett el shortstopként…13 nagy bajnoki kezdete során 9 a 43-ból (.209), három duplával, egy homerrel és öt RBI-vel…17 idegenbeli mérkőzésen 0,292-es átlagot produkált, a PNC Parkban pedig 25 mérkőzésen 0,158-as átlagot.

2011

A szezont a Double-A Altoona és a Triple-A Indianapolis között osztotta meg… 132 mérkőzésen összesen .255-öt ütött (125-491-ért) 30 duplával, 19 hazafutással és 69 RBI-vel… A Pittsburgh farmrendszerét vezette hazafutásokban… Karriercsúcsot állított fel mérkőzésekben, futásokban és hazafutásokban….A szezont az Altoona csapatánál kezdte, ahol mind a 72 védekezésben részt vett shortstopként… 4/14-20 között négy meccséből háromban ütött hazafutást… Az első 20 meccsén 4/30-ig .154-et ütött (12-ért-78), de májusban visszatért és .318-at ütött (34-ért-107)… 5/11-én Harrisburgban kétszer ütött hazafutást és öt RBI-t szerzett 5/11-én….Júniusban .313-at ütött (25-80-ból), amibe beletartozott a második két-homer meccse 6/5-én a Portland ellen… 5/25-től 6/8-ig 13 meccses szezoncsúcsot produkált, 16-50-ért (.320), négy homerrel és 10 RBI-vel….A 6/13-20. közötti héten a Keleti Liga legjobb játékosának választották, miután hat mérkőzésen 8-ból 21 (.381), két hazafutás és kilenc RBI volt a mérlege… Az Altoona vezette a hazafutások és RBI-k számát, amikor 6/28-án Indianapolisba igazolt… 7/9-10-én az Indyben egymás után két mérkőzésen is hazafutott… Batted .180 (18-ból 100) az első 27 Triple-A meccsén 7/31-ig…Augusztusban 29 meccsen .313-at ütött (35-ból 112) és 15 futást ütött 29 meccsen…8/29-31 között zsinórban háromszor talált be…9/5-én a Louisville-ben a szezonban utoljára lépett pályára a bal oldalon…Az Indianapolisban 34 alkalommal játszott a második bázison és 25 alkalommal a shortstopon is.

2010

Az egész szezont a Keleti Liga bajnok Altoonánál töltötte… Karriercsúcsot ért el ütésekben és ütésátlagban… 54 alkalommal lépett pályára a harmadik bázison, 49 alkalommal a második bázison és 20 alkalommal a shortstopon… Az első hét mérkőzésén biztonságosan ütött… 4/22-én az Erie elleni mérkőzésen ütötte első Double-A hazafutását, és azon a mérkőzésen egyetlen ütéssel maradt le a ciklustól… Júniusban 25 mérkőzésen .312-es ütést (29 a 93-ból) ért el….Az alapszakaszt egy hatmeccses ütéssorozattal zárta, amelynek része volt egy négyütemű meccs 9/2-én Bowie ellen; ez volt a harmadik négyütemű meccse a szezonban… 7 a 37-hez (.189) a rájátszás nyolc meccsén… Három hazafutást ütött az utószezonban és hat futást ütött…A Trenton elleni bajnoki sorozat második meccsén, 9/15-én volt karrierje első kétütemű meccse…Részt vett az Arizona Fall League-ben, és a Mesa színeiben 20 meccsen 0,267 pontot (20-ból-75) ért el négy duplával, egy homerrel és 13 RBI-vel.

2009

Az egész szezont a Carolina League bajnok Lynchburg klubjánál töltötte… 107 alkalommal lépett pályára shortstopként és 21 alkalommal a harmadik bázison…. Vezette a ligát a duplák és a sacrifice flies-ben… Második volt az ütésekben, ötödik a találatokban és ötödik az RBI-ban… Beállította a minor league karriercsúcsát ütésekben, duplákban és RBI-ban… A Carolina League shortstopjait is vezette a dupla játékokban (86)… Második volt a Pittsburgh farmjátékosai között RBI-ban…. Az alapszakasz utolsó 24 mérkőzésén 22 futást ütött… Az utószezonban .314-et ütött egy homerrel és négy RBI-vel… A Mills Cup bajnokság döntőjében négy ütése volt.

2008

08.06.20-án debütált a State College csapatában, és első profi hazafutását az ötödik mérkőzésén, 6.24-én a Williamsport ellen érte el… Hat meccséből négyszer talált be a Spikesban, mielőtt 6.26-án a Class-A Hickoryba került….A szezont egy 10 meccses ütőszériával zárta…Az utolsó 22 meccsen .306-ot ütött (26-ból 85), amivel a 7/29-i .206-os szezonátlagot a szezon végi .250-re emelte…A két klub között mind az 53 védőjátékos szerepelt shortstopként.