A szezon első 14 hetében verhetetlennek tűnő Mater Dei (Santa Ana, Kalifornia) szombat este 28-5-re vezetett a CIF-SS Div. 1 bajnoki mérkőzés első félidejében. Az első számú csapat ismét győzni akart, és két hét múlva a zsinórban harmadik országos bajnoki címéért játszhatott volna.

Akkor a St. John Bosco zsinórban 34 pontot szerzett. A Braves a második félidőben visszavágott, és 39-34-re legyőzte a kétszeres regnáló bajnokot.

Wide receiver Logan Loya, aki a kaliforniai Orange Lutheranból igazolt a St. John Boscóhoz, az utolsó két touchdownt a Bravesnek szerezte.

A vezetés megszerzése után a St. John Bosco egy negyedik kísérletre ment, amihez egy yardra volt szükség, ötpontos vezetéssel és körülbelül három perccel a vége előtt. A labda a saját 29 yardos vonaluknál volt, a Bravesnek csak egy yardra volt szüksége a fordításhoz.

Agresszív lépés volt, de volt értelme. Az egyetlen bevált módja annak, hogy megállítsák a Monarchs irányítóját, Bryce Youngot a pontszerzésben, az volt, hogy távol tartsák a labdát a kezétől.

A St. John Bosco nem fordított. A Mater Dei nagyszerű mezőnyfölénnyel szerezte vissza a labdát.

De a St. John Bosco talált még egy módot arra, hogy megakadályozza Youngot a pontszerzésben és távol tartsa a labdát a kezétől:

Ma’a Gaoteote levette Youngot a 13 yardos vonalnál, így a St. John Bosco visszaszerezte a labdát, amikor még körülbelül 1:30 volt hátra a meccsből. A Braves nem tudott jegelni, és puntolniuk kellett, így a Mater Dei 23 másodpercig vezethetett, anélkül, hogy időkérésük maradt volna.

Ez nem volt elég idő.

A Monarchs az egész szezonban az első félidő csapata volt, de ennek elsődleges oka az volt, hogy nagyon gyakran leküzdhetetlen előnyre tettek szert ebben a félidőben, és a második félidőt arra használták, hogy kifussák az időt és abbahagyják az agresszív játékot.

A Centennial (Corona, Kalifornia) ellen a nyitó héten a Mater Dei 35-0-ra vezetett a szünetben. A St. Frances Academy (Baltimore) ellen a Monarchs a harmadik negyed elején 31-6-ra vezetett. A múlt héten a Mission Viejo (Kalifornia) ellen a félidőben 28-3-ra vezettek.

A St. John Bosco mindezen csapatoknál jobb. A védelme fenomenális volt a második félidőben, és az irányító DJ Uiagalelei megmutatta azt, ami tavaly az év ALL-USA támadójátékosává tette: 444 passzolt yarddal és öt touchdownnal fejezte be a meccset.

Az év nagy részében úgy tűnt, hogy a Monarchs csak akkor veszíthet, ha saját magát veri meg. A St. John Bosco elleni első összecsapáson ebben a szezonban a Mater Dei nagyrészt a büntetések miatt majdnem megengedte a visszatérést.

Ezúttal a kulcsszituációkban elkövetett hibák tették tönkre őket. Kyron Ware-Hudson, a szélső elkapó, a harmadik negyed végén, kilencpontos vezetésnél elvesztette a labdát, ami a St. John Bosco pontszerzéséhez vezetett. A következő drive-ban Young interceptiont dobott. A potenciális meccsnyerő drive-ban is elrontotta a labdát.

Bármilyen önsorsrontó sérüléseket is okozott a Mater Dei a szezonban a labdavesztésekkel, sosem volt egy labdavesztésre hajlamos csapat. Az elkapóknak remek kezei vannak. Young jobban megússza a nyomást, mint bármelyik másik irányító az országban. A futójáték elég jó volt ahhoz, hogy a védelmet lábujjhegyen tartsa.

De a St. John Bosco megtalálta a módját, hogy végrehajtsa és arra kényszerítse a Mater Dei-t, hogy feladja a labdát. Mivel a jó védelem kényszerítette az eladásokat, Uiagalelei elég lehetőséget tudott kapni ahhoz, hogy a labdát a játékosaikhoz juttassa.

Adjatok elég lehetőséget a Clemson irányítójának, aki az ország első helyen áll a pozíciójában, és ő ezt meg is fogja tenni.

Éppen ezt tette, és a St. John Bosco-t egy epikus visszatérésre vezette az ország legjobb csapata ellen.

Most, Uiagaleleinek még egy meccse van, hogy biztosítsa a középiskolai örökségét. A tavalyi év játékosa díjjal, de két vereséggel a CIF-SS Div. 1 bajnoki mérkőzésen a Mater Dei ellen, éppen csak lemaradt a bajnoki címről.

Elvégezetül leszámolt velük. Megérdemelte a déli szekció trófeáját. Most egy győzelemmel a De La Salle (Concord, Kalifornia) ellen a California Open Division bajnoki mérkőzésen a csúcsra küldheti.

A Mater Dei védelme, amely ebben a szezonban olyan szilárd volt, nem tudta elég sokáig megállítani. A támadás, amely annyira robbanékony, nem tudta tartani az irányítást.

A csapat, amely annyira verhetetlen, nem tudta megtartani.

A St. John Bosco megszerezte a győzelmet. A Braves legyőzte a Mater Dei-t.