Kyle Busch véget vet a nyeretlenségnek Texasban, megszerezve a szezon első Cup Series győzelmét

Miután szerdán megnyerte a Texas Motor Speedwayen háromszor is elhalasztott Autotrader EchoPark Automotive 500 versenyt, Kyle Busch kimászott az autójából, és egy zombi képére mutatott a sisakján.

“Így néztünk ki itt mindannyian az elmúlt három napban” – mondta Busch. “Mindenki csak zombizott a telefonjába.”

RELÁTUS: A valóságban 72 óra, 28 perc és 34 másodperc telt el azóta, hogy a NASCAR piros zászlót adott a NASCAR Cup Series rájátszásának vasárnapi futamára, és 17:03-kor feloldotta a pirosat. ET szerda délután, miután számos kísérletet tettek a pálya felszárítására és a verseny befejezésére hétfőn és kedden.

Az arzenáljában lévő összes trükköt felhasználva és Adam Stevens csapatfőnök folyamatos irányításával Busch az utolsó zöld zászlós futamon annyi üzemanyagot takarított meg, hogy 66 kört tudott megtenni az utolsó tank üzemanyagból. Busch 18-as rajtszámú Joe Gibbs Racing Toyotájának kifogyott az üzemanyaga az ünnepi kiégés közben a pálya elején.

A győzelem Busch első győzelme volt a szezonban, ezzel megőrizte 16 éves sorozatát, amelyben minden szezonban legalább egy futamot megnyert, kezdve a 2005-ös újonc évétől. Ez volt a harmadik győzelme a texasi Fort Worthben található 1,5 mérföldes pályán, és pályafutása 57. győzelme.

“Végre megvan” – mondta Busch. “Annyira ideges voltam… az egész utolsó futamon ideges voltam. Olyan sokszor voltam már ilyen helyzetben. Az utolsó három kör azonban olyan, mintha megnyertem volna a bajnokságot. Ennyire ideges voltam.”

“Nem tudom elhinni, de annyira büszke vagyok, hogy itt lehetek. A csapatom srácok, fantasztikus boxkiállások, fenomenálisak voltak. Készen állunk a jövő évi harcra – vissza fogunk térni.”

RELATED:

A győzelemmel azonban Busch frusztrálta csapattársát és a rájátszásért versenyző Martin Truex Jr.-t, akinek valószínűleg győzelemre volt szüksége Texasban vagy vasárnap a Martinsville Speedwayen, hogy továbbjusson a Phoenix Racewayen megrendezésre kerülő Championship 4 versenyre. Az utolsó zöld zászlós boxkiállása után a 334. kör 276. körében – nyolc körrel azután, hogy Busch utoljára jött ki a boxutcába, és megtankolta a Camryjét – Truex üldözőbe vette csapattársát, és több mint öt másodperces hátrányát 0,468 másodpercre csökkentette a célvonalon.

“Tudtuk, hogy közel van (az üzemanyaghoz)” – mondta Truex. “Az egyetlen dolog, amit ekkor tehettünk, az volt, amit egyébként is egész nap csináltunk, vagyis megpróbáltunk egyenletesen futni. Pokoli erőfeszítés a srácoktól… Úgy tűnik, ez egy olyan év, amikor másodikak, harmadikak, negyedikek vagyunk. Sokszor vagyunk ott. Csak egy kicsit több kellett volna ahhoz, hogy jobbak legyünk.”

RELATED: Martin Truex Jr. optimistán halad a majdnem kötelező győzelem felé

A harmadik helyen a Sunoco újonca, Christopher Bell futott be, őt követte Ryan Blaney és a rájátszást vezető Alex Bowman. Brad Keselowski, Kurt Busch, Matt DiBenedetto, Denny Hamlin és Joey Logano egészítette ki a top 10-et. Clint Bowyer nyerte az első szakaszt és 89 kört vezetett, de 24 körrel a vége előtt a boxba kényszerült. A 17. helyre csúszott vissza, ami az utolsó texasi indulása lesz.

Logano már kvalifikálta magát a Championship 4-re az október 18-i Kansas Speedwayen aratott győzelmével. Kevin Harvick a 16. helyen végzett, miután sérülést szenvedett a falnak való ütközés miatt vasárnap (amikor 52 kört teljesített), de a 4-es számú Stewart-Haas Racing Ford pilótája 42 ponttal maradt a playoff-határ felett.

Hamlin és Keselowski 27, illetve 25 ponttal van a cutoff felett a vasárnapi martinsville-i kieséses futam előtt. Chase Elliottnak egy nem tervezett boxkiállást kellett végrehajtania, hogy kicseréljen egy zsinóros gumit, vesztett egy kört és a 20. helyen végzett. Mind ő, mind Bowman, a Hendrick Motorsports csapattársa 25 ponttal van Keselowski mögött a tabellán, és fennáll a veszélye, hogy kiesnek a rájátszásból.

A 8. forduló döntője az Xfinity 500, amelyet vasárnap (14 óra ET az NBC/NBC Sports App, az MRN és a SiriusXM NASCAR rádióban) rendeznek meg a .526 mérföldes martinsville-i pályán. Az 500-as futam lesz az év utolsó előtti versenye.

Jegyzetek: A 6-os számú Roush Fenway Racing Fordnál (Ryan Newman vezette), a 12-es számú Team Penske Fordnál (Blaney vezette) és a 14-es számú Stewart-Haas Racing Fordnál (Bowyer vezette) egy-egy kerékanya nem volt biztonságosan rögzítve. Ezeknek a csapatoknak a csapatfőnökei még ezen a héten bírságra számíthatnak a NASCAR-tól.

Közreműködés: Munkatársak beszámolói